3 HK Martin HK Martin 3100118:104
4 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 3000031:70

HRACÍ FORMÁT POHÁRA (ZÁKLADNÁ HRACIA DOBA, PREDĹŽENIE, NÁJAZDY)

1. systém bodovania v základných skupinách

V každej základnej skupine družstvá odohrajú medzi sebou jeden zápas, vždy u rankingovo horšie postaveného družstva. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe (60 min.) družstvo získa 3 body.

V zápasoch základných skupín, ktoré skončia po troch tretinách nerozhodne, sa pokračuje 5 minútovým predĺžením, v ktorom sa hrá na náhlu smrť. Družstvá budú hrať s tromi (3) korčuliarmi a jedným (1) brankárom. Predĺženie bude nasledovať ihneď po minútovej prestávke, počas ktorej personál na to určený uprace sneh okolo bránok, rovnakým spôsobom ako pri prestávkach pre reklamu. Počas tohto času zostanú hráči na svojich striedačkách. Brankári musia taktiež ísť ku svojej striedačke, avšak potrestaní hráči musia zostať na trestnej lavici. Ak potrestaný hráč opustí trestnú lavicu, musí byť ihneď rozhodcami poslaný naspäť, pričom mu ale nebude uložený žiadny ďalší trest za predpokladu, že neporušil žiadne iné pravidlo. Družstvá nesmú odísť do svojich šatní. Na časomere sa nastaví čas 5:00 a predĺženie sa začne ihneď. Družstvá si nevymenia strany a na predĺženie nastúpia na stranách ako v záverečnej tretine zápasu.

Víťazné družstvo po predĺžení získa dva body, prehraté družstvo obdrží jeden bod. Ak sa počas predĺženia nerozhodne, ostáva v platnosti remízový výsledok, pričom obe družstvá si do tabuľky pripíšu jeden bod.

Po skončení každého zápasu v základnej skupine nasledujú doplnkové samostatné nájazdy piatich (5) rôznych korčuliarov, pričom sa počíta celkový výsledok z doplnkových nájazdov, t.j. za každých okolností pôjdu z oboch družstiev piati (5) korčuliari, nájazdy môžu skončiť remízou a hráči sa nesmú sa opakovať. Výsledok doplnkových nájazdov sa nezapočítava do celkového výsledku zápasu v riadnej hracej dobe (60 min.), po prípade do výsledku predĺženia, ale slúži ako pomocný atribút pri vyhodnotení základnej skupiny.