Rozhodli až nájazdy, z Topoľčian si vezieme 1 bod

Po úspešnom zápase proti Martinu, sme včera cestovali do Topoľčian. Zápasy proti tomuto súperovi majú vždy špeciálny náboj a istotu, že uvidíme kvalitný zápas, a tak sa aj stalo. Riadny hrací čas a ani predĺženie nenašli víťaza, rozhodovať museli až nájazdy. V nich boli úspešnejší domáci. Zápas sa teda skončil výsledkom 3:2sn. 

V zápase sa nám podarilo zasiahnuť súperovu bránku dvakrát, gólovo sa presadil Andrej Kukuča ktorý prišiel na výpomoc z Trenčína a Filip Nemček, ešte pred nedávnom hráč domácich Topoľčian. V nájazdoch za Dubnicu bol úspešným strelcom len trenčiansky odchovanec Kukuča, ten si v zápase pripísal gól aj asistenciu. 

V nedeľu sme odohrali dobrý zápas proti Martinu a s týmto pocitom sme vycestovali do Topoľčian. S akým nastavením nastupoval tím na zápas nám prezradil obranca Ján Jarábek: „Boli sme odhodlaní ich poraziť, Topoľčany sú veľmi nepríjemným súperom a to hlavne doma,” skonštatoval Ján, ktorý zhodnotil aj priebeh včerajšieho zápasu, “snažili sme sa hrať zodpovedne a vyrážať do protiútokov. Vedeli sme, že súper má kvalitný tím, ale včera sme odohrali znova dobrý kolektívny výkon.” 

Zápas s Topoľčanmi je za nami, odnášame si z neho 1 cenný bod, no už zajtra sa postavíme na domácom ľade proti Gladiátorom z Trnavy. Trnavčania v poslednom zápase proti Leviciam pretrhli svoju dlhú sériu prehier, keď neuspeli až v 7. zápasoch. Síce s tromi zápasmi naviac ako my, no nachádzajú sa na priebežnom 7. mieste, čo znamená , že len o priečku pod nami. Bude to teda zápas tabuľkových susedov. Na čo sa chceme v zápase sústrediť? „Vieme, že Trnava nie je ľahký súper, musíme sa pripraviť a podať rovnako dobrý výkon ako v posledných 2 zápasoch. Je to pre nás dôležitý zápas, keďže sme v tabuľke susedmi,“ zakončil dubnický bek Jarábek.

Ako po každom zápase, aj dnes vám prinášame zhodnotenie zápasu, z pozápasovej tlačovky v Topoľčanoch,  hlavným trénerom Romanom Chatrnúchom.

„Na začiatku súper lepšie korčuľoval, my sme boli trochu zakríknutí. Dôvodom mohli byť aj ťažké nohy zo zápasu proti Martinu, ktorý nás stál veľa síl, ale postupne sa hra začala vyrovnávať aj vďaka tomu, že sa nám podarilo streliť úvodný gól. To nám pomohlo k väčšej psychickej pohode. V 2. tretine sme sa dostali do vedenia, no súper vyrovnal po našich chybách po buly v našej tretine. Na jednej strane môžem byt spokojný s 1 bodom, no na druhej strane si myslím, že sme mohli mať 2, dokonca aj 3 body.“ 

 

 


Súvisiace články